Bármilyen hihetetlenül is hangzik, vannak érdekes fizikaórák. Két óracsere keretein belül, egy pénteki napon elutaztunk a Szegedi Csillagvizsgálóba.
Mivel kellő időben elindultunk, tehettünk egy kitérőt a füvészkertbe. Tavasz van, szépek a virágok, mi meg jó diákokhoz híven leültünk kajálni. Valami megmagyarázhatatlan, fizikai képletekkel fel nem írható összefüggés alapján: a kirándulással együtt jár az állandó éhség. Azért meg ne hazudtoljuk magunkat, körbe is néztünk, hogy tudjunk néhány képet lőni Instára.
A csillagvizsgálóban előadásokat tartottak, aminek a megtekintéséhez két csoportra oszlottunk. Az egyik csoport - A csillagászat mérföldkövei, avagy a Stonehengetől az űr meghódításáig-, a másik csoport pedig- Hét bolygó, egy csillag: Lehet-e élet a TRAPPIST1 rendszerben?- című előadást hallgathattuk meg.
Sajnos az ég felhős volt, így a távcsöveket nem tudtuk kipróbálni. Vagyis ki tudtuk, de nem láttunk semmit a felhőkön kívül, ha belenéztünk.
Volt lehetőségük a látogatóknak, hogy egy előadótól kérdezzenek a bolygókkal és a csillagokkal kapcsolatban. Gondoltuk, hogy valamit csak kellene, de akkor már olyat kérdezzünk, ami érdekel is minket. Tehát a következő kérdést tettük fel neki: Tudod, hogy Jabba melyik bolygóról származik? Aztán egy Star Wars fan kolléga segítségével kaptunk egy "nem vagyok biztos benne, de szerintem..." választ. Legalább ők sem unatkoztak.
A felhős ég ellenére mi nagyon jól éreztük magunkat, azt hiszem, az egész osztály nevében elmondhatom, hogy preferáljuk ezt a fajta fizika órát.
Köszönjük Hegedűsné Kővágó Katalin Tanárnőnek a szervezést, Jeremiás Csaba Tanár Úrnak pedig a kíséretet.
Barna Barbi 9/A