Főmenü

251.626
MW
Adó 1%-nak felajánlása
Gyermekvédelmi rendszer online környezetben
Aktuális étlap
Energetikai korszerűsítés
Bemutatkozó videó
TAMOP 2.2.3
TIOP 1.1.1-07/1-2008-0226
Informatika verseny
Magyar Posta
Új OKJ
NAVA
Ökoiskola
Oktatási Hivatal
Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Intézet
Commenius program
Szalagtűző 2022
Szalagtűző 2022
Rendhagyó búcsúztató az ÁFG-ben
Rendhagyó búcsúztató az ÁFG-ben
Tablók 2020
Tablók 2020
Szalagtűző 2020
Szalagtűző 2020
Adventi gyertyagyújtás 2019`
Adventi gyertyagyújtás 2019`
Mikulás járt nálunk 2019`
Mikulás járt nálunk 2019`
XIV. Árpád Informatika Verseny
XIV. Árpád Informatika Verseny
Angol nyelvi verseny 2019`
Angol nyelvi verseny 2019`
`Törd a fejed` matematika vetélkedő
`Törd a fejed` matematika vetélkedő
2019. október 23-i ünnepi müsor
2019. október 23-i ünnepi müsor
Ugrás a menüsorra
2024. november 5.
Imre
In memoriam Molnár Péter
2021.04.01.

Szinte az egész ország informatikus- és pedagógus társadalmát letaglózta a hír, hogy 2021. március 17-én, pótolhatatlan űrt hagyva maga után, örökre elment Molnár Péter informatikatanár, rendszergazda.

Péter 1970. április 23-án született Kisteleken. Szülei kiskorában elváltak. Édesanyja egyedül nevelte a 2 évvel fiatalabb húgával együtt. Általános iskolai tanulmányait a kisteleki II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában végezte, majd az Árpád Fejedelem Gimnázium és Szakközépiskolában tanult tovább. Mindig kiváló tanuló volt. Sokoldalúságával már iskolás korában is kitűnt, sportolt, táncolt, műsorokat szervezett és verset mondott, a közösség fő mozgatórugója volt. Természettudományos érdeklődése is korán megmutatkozott. Középiskolai matematikatanárának az elbeszéléséből tudjuk, hogy maximális felkészültség kellett, hogy Peti és a hasonló érdeklődésű osztálytársak tudásvágyát kielégíthesse. A számítógéppel is a gimnazista évei alatt ismerkedett meg és mindig büszkén mesélte, hogy az „övé” volt az iskola első számítógépe. Ez „babonázta meg” annyira, hogy kitűnő érettségije után, a József Attila Tudományegyetem Természettudományi Karán szerezzen programozó matematikusi diplomát 1992-ben, majd programtervező matematikusi egyetemi végzettséggé egészítse ki 1994-ben.

Ekkor kezdett el dolgozni a Kisteleki Kábelgyárban, de onnan hamar visszahúzta a szíve korábbi „alma máterébe”, és 1995. szeptember 1-jén kezdte meg munkáját az Árpád Fejedelem Gimnázium, Postaforgalmi Szakközépiskola és Kollégiumban számítástechnika tanárként, majd 2000-től a rendszergazdai feladatokat is ellátta ugyanitt. Annyira szerette a tanítást, hogy annak érdekében, hogy megfeleljen a szigorú pedagógusi előírásoknak, 2007-ben mérnöktanári végzettséget is szerzett. 1998-ban érettségiztek először iskolánkban számítástechnikából, és azóta minden évben számtalan diák tett közép-vagy emelt szinten sikeres érettségi vizsgát informatikából Molnár Péter tanár úr áldozatos munkájának köszönhetően.

Ugyancsak 1998-ban kezdődött meg az érettségire épülő szakképzésként beindított számítástechnikai szoftverüzemeltető képzés, 2005-től pedig a hagyományos postaforgalmi szakma oktatása mellett az iskola beindította informatikai szakképzését is. Mindezen törekvésekben Péter is oroszlánrészt vállalt, ötleteivel, magas színvonalú munkájával segítette az iskolavezetést az újítások kitalálásában és megvalósításában, szakértelme pedig biztosította, hogy ezek a vállalkozások sikeresek legyenek. Mindig kereste a lehetőségeket és forrásokat az eszközpark és az iskolai hálózat fejlesztésére, bővítésére és neki köszönhető, hogy a középiskola informatikai felszereltsége már hosszú évek óta kiemelkedően jó és példaértékű sok más iskola számára.

De nemcsak a technikai feltételek biztosításával segítette kollégái és a mindenkori iskolavezetés munkáját, hanem folyamatos szakmai támogatást is nyújtott. Az általa tartott továbbképzéseken sajátítottuk el sokan az alapvető számítógépkezelői ismereteket, később, pedig ahogyan fejlődtünk, egyre többen és bátrabban használtuk az oktató munkánkban is a Tőle tanultakat a digitális tartalmak készítésében, az adminisztrációs tevékenységünkben és szinte minden iskolai munkákban.

Árpád Információs Rendszert készített és megtervezte, létrehozta és működtette az iskola honlapját, majd a digitális naplók korának beindulásával, Ő is kifejlesztette saját elektronikus naplóját, amely 2006-ban indult diadalútjára. Először csak még a mi iskolánkban tesztelte és finomította, de hamarosan országszerte ismertté és népszerűvé vált. Az összes elérhető digitális napló közül az ő általa fejlesztett volt a „legfelhasználóbarátibb” és legjobban adaptálható, hiszen készítője napi rutinnal bírt az oktatás területén, ezért tisztában volt mindennel, ami a tanárok, osztályfőnökök és iskolavezetők számára fontos volt és a törvényi előírásoknak is maximálisan megfelelt. Valószínűleg ezért nőtte ki magát a naplója rövid időn belül az egyik legelismertebb és legtöbbet alkalmazott iskolai dokumentummá szinte az egész országban. Ezzel kezdődött valószínűleg az ismertsége és elismertsége is a szakmában- informatikusok és pedagógusok körében egyaránt-, amely azt eredményezte, hogy mára rengeteg országos szakmai fórum és egyesület, nagyon sok informatikatanár és rendszergazda, iskolaigazgató és pedagógus gyászolja Molnár Péter elvesztését, és tanakodik, hogy hogyan tudja tovább folytatni a munkáját anélkül a kiemelkedő szakmai és emberi példamutatás nélkül, amellyel Péter mindenkit támogatott és mindenkinek segített. Önzetlenül sietett az iskolák segítségére azzal is, hogy a kötelezően bevezetett, új rendszerű, de nem általa készített elektronikus naplóhoz kiegészítő szoftvert készített, hogy megkönnyítse az új napló használatát.

Elnökségi tag volt a Közoktatási Rendszergazda Egyletben, adminisztrátorként működtette a Techinfo levelezőlistát, a rendszergazdák és informatikatanárok szűkebb szakmai közösségét, tagja volt az Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesületének, ahol vezetőoktatóként képzéseivel, előadásaival segítette kollégáit és részt vett a Digitális Jólét Program alapköveinek lerakásában.

Magánéletében is az volt rá jellemző, hogy szilárd támaszt biztosított családja minden tagjának. Szoros kapcsolatban volt édesanyjával, húgával, annak gyermekeivel és féltő szeretettel és gondoskodással nevelte 17 éves fiát, akinek mindent megadott a tartalmas és gondtalan felnevelkedéséhez.

Töretlen optimizmusával, kiemelkedő tehetségével, fáradhatatlanságával, kedves derűjével, felbecsülhetetlen szakmai tudásával és rendíthetetlen elhivatottságával állt ki a pedagógusok és az informatikatanítás mellett szakmai pályafutása 25 éve alatt. Molnár Péter személyében nagy formátumú és kivételes embert veszített el Kistelek városa és az oktatási intézmények. Halála soha el nem múló fájdalmat és pótolhatatlan veszteséget jelent az őt gyászoló hozzátartozók, kollégák, tanítványok, barátok, ismerősök számára.

Emlékét szívünkben örökké megőrizzük